Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Aloe vera – rostlina pro vaše zdraví

Aloe vera dnes máme snad všude. A tato rostlina nepatří zrovna mezi nováčky. Aloe vera ve skutečnosti známe již tisíce let. Ve starém Egyptě ji říkali krev bohů, Mayové Aloe Vera zase nazývali pramen věčného mládí. Často se této rostlině také říká mlčící léčitelka. Své místo si našla v domácím lékařství, v potravinách a samozřejmě i kosmetice.

Aloe vera – rostlina pro vaše zdraví

Co je vlastně Aloe vera zač? V čirém gelu, který se nachází uvnitř listu a obsahuje látky jako je vitamín A, C, aminokyseliny, minerály, mastné kyseliny, enzymy, steroly nebo např. specifické polysacharidy. A pokud se tyto látky spojí dohromady, mají skvělé detoxikační účinky, pomáhají při hojení ran a ekzémů, při trávicích potížích, udržují mladě vypadající pokožku nebo např. snižují hladinu krevního cukru. Aloe Vera tak ocení i diabetici. Díky svým zvlhčujícím vlastnostem je Aloe Vera hojně využíváno také v kosmetice, přidává se do krémů či odličovacích tonik. Podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá tak bojovat proti tvorbě vrásek. Díky svým protizánětlivým účinkům je vhodné i pro lidi s velmi citlivou pokožkou, protože předchází zarudnutí či podráždění kůže. Nedávné průzkumy ukázaly, že ženám, které každý den konzumovaly čajovou lžičku Aloe Vera, se výrazně zlepšila a zpevnila pokožka. Aloe Vera je dobré také jako prevence proti padání vlasů. Aloe vera je zkrátka rostlina, která by neměla zůstat nepovšimnuta.

A jak rostlinu Aloe Vera nejlépe využívat? Naštěstí ji již nemusíme jezdit sbírat do egyptských pouští, stačí si vybrat správný zdravotní nebo kosmetický prostředek. Pokud si chcete dobře pročistit organismus, je aloe vera ideální v podobě tablet nebo kapslí. Především v období nástupu chladného počasí pomáhá dodat potřebné živiny k povzbuzení imunitního systému a napomáhá k normálnímu stavu pokožky.

Takže pokud máte pocit, že nejste úplně ve formě, zkuste dát šanci aloe vera. Rostlině, která je na světě už hodně dlouhou dobu, ale až teď se pořádně hlásí o slovo. Její účinky jsou totiž kolikrát až nepopsatelné.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód