Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Ananasová dieta

Ananasová dieta patří mezi krátkodobé a tzv. fádní diety. Jak název napovídá,  její podstatou je konzumace ananasu jako jediné suroviny.

Ananasová dieta

Účinnost diety je přikládána enzymu bromelinu, který napomáhá při štěpení bílkovin a tuků, což je ovšem, řekněme si to rovnou, nesmysl. Hlavním a jediným impulzem pro úbytek hmotnosti je drastické snížení energetického příjmu. V rámci této "ovocné" diety je dovoleno konzumovat pouze ananas a to buď čerstvý, nebo v podobě vylisované šťávy. Denní množství ananasu, které si lze dopřát,  je až tři kilogramy. Jako zpestření jsou dovoleny citrusy. Oficiální doba trvání diety je 3 dny až týden. Hmotnost by se během této doby měla snížit o 3 - 6 kilogramů.

 

Pozitiva

Mluvit v rámci této diety o pozitivech se zdá nemožné, přesto ji její skalní příznivci obhajují. Výhodou se na první pohled může zdát rychlý úbytek váhy. Dále je to velké množství vitamínů, které díky tomu dostaneme do těla a v neposlední řadě, díky množství ananasu, který můžeme za den sníst, je to fakt, že nepocítíme hlad.

 

Negativa

Negativa však "převálcují" všechny pokusy hledat na této dietě cokoliv pozitivního. V první řadě nemůžeme nevidět nedostatek živin. Akutně chybí nejen tuky, sacharidy a bílkoviny, ale také další látky. Jednotvárná strava může způsobit brzy nechutenství. Ananas je navíc velmi agresivní ovoce, které u citlivějších jedinců může způsobit, zejména v takovém množství, podráždění sliznic úst, jícnu i žaludku. Žaludeční potíže, nevolnost nebo průjmy bývají typické pro tuto dietu.

 

Jestliže by Vás ananasová dieta chtěla zlákat z důvodu příslibu rychlého úbytku hmotnosti, potom si ale buďte jisté, že i když se výsledek dostaví, tak shozené kilogramy jsou způsobeny ztrátou svaloviny a vody, nikoliv tuku! Ananasová dieta je krásným příkladem jo-jo efektu, který se zaručeně dostaví po nasazení běžné stravy. Shrnuto a podtrženo, tato dieta s sebou nese velké množství zdravotních rizik, která mimo jiné spočívají např. ve zpomalení metabolismu.

Ananas je však v rámci zdravého hubnutí i racionální stravy velmi prospěšný. Přečtěte si náš článek Ananas - co jste možná nevěděli a zjistěte proč!

 

Při redukci hmotnosti tuto dietu NEDOPORUČUJEME!

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód