Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Anorexie – měřítko krásy?

Anorexie a hrdost mají společného víc, než si myslíte. Aspoň na to poukazuje poslední studie vědců, kteří přišli na to, proč anorektičky nedokážou přestat hubnout. Odborníci přišli s jasnou odpovědí. Prostě hrdost. To je sice fajn, ale to musí být sakra hrdost.

Anorexie – měřítko krásy?

Je jasné, že mentální anorexie se řadí mezi vážné psychické choroby a jen tak se z nich asi člověk nedostane. Určitě potřebuje pomoc druhých, jinak to může skončit naprostou katastrofou. Za vším je pýcha, která je výsledkem toho, že se někomu podařilo shodit kila.

Průzkum provedl Edward Selby z Rutgersovy univerzity v New Jersey. Ten se začal zajímat o to, proč se ze začarovaného kruhu hladovění a cvičení podaří dostat pouze velmi malému procentu nemocných. Ve výzkumu se zabýval 118 ženami ve věku od 18 do 58 let, které se léčily s mentální anorexií.

Tento vědec přišel k neuvěřitelnému závěru. Kromě odhalených negativních emocí, jako jsou smutek nebo vztek (to už víme z dřívějška) je to hrdost na shozená kila. Edward Selby odhalil, že ženy trpící anorexií pociťují velmi pozitivní emoce spojené se svými cíli ve shazování kilogramů a v jejich dosahování. A to je také žene ku předu a bohužel tu hranici, která je únosná, velmi rychle přestřelí.

Psychologové i další vědci se domnívají, že jedním z původců příjemných pocitů spojených s hubnutím mohou být webové stránky a blogy, na kterých se ženy a dívky vzájemně podporují v hubnutí a motivují se k hladovění fotkami celebrit i sebe a různými podporujícími hesly.

Takže ve finále zjistíme, že vlastně za to může internet a média obecně. Pořád je nám totiž vnucována jakási šablona krásy, která se skutečností má kolikrát máloco společného. Bohužel, jsou mezi námi takové ženy, které to pojmou za své a než se nadějí, je to s nimi zlé.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód