Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Běžné fitness stranou - je tu spiderap

Pochází z Itálie, není u nás ještě tak zažitý, přesto si nachází své příznivce. Někteří dokonce říkají, že převálcuje tolik oblíbenou ZUMBU. Tak uvidíme. Opět je to možnost pro ty z vás, kteří se rozhodli bojovat s kily navíc. Zima je sice v plném proudu, přesto s trochou nadsázky tvrdím, že léto se pomalu, ale jistě blíží. Takže radši začněme se zlepšováním postavy teď, než pak na poslední chvíli na jaře.

Běžné fitness stranou - je tu spiderap

Žádný AEROBIC, žádná ZUMBA … není to žádné běžné fitness cvičení, je to SPIDERAP.

Základní pomůckou je speciálně zkonstruovaný opasek, který vám klade odpor. Opasek si připevníte v oblasti břicha a beder. Z něj vedou čtyři pružná lana s koncovými úchyty pro ruce a nohy. Díky elasticitě lan, tak budou pořád v náporu a pořád budou namáhány.

Spalování tuků, lepší krevní oběh, pevnější svaly, lepší fyzička – nejen toho dosáhnete při pravidelném cvičení spiderapu. Lekce probíhá za doprovodu hudby. Ta nám taky na lekci určuje dynamiku pohybu. Lektor cviky postupně ukazuje. Zaměří se na různé části těla a je jen na vás, jakou intenzitu cviku zvolíte. Sílu odporu lan regulujete utažením nebo naopak povolením na rukou či nohou.

Co to ten opasek vlastně je?

Má na sobě tři magnety pro oblast břicha a čtyři magnety pro oblast bederní za účelem magnetoterapie. Ta příznivě působí na celý organismus. Magnetická síla je vhodná třeba pro bolesti zad, ztuhlé svaly nebo i otoky.

Jak už tady padlo, spidarap pochází z jihu, konkrétně z Itálie. Možná ho ještě neznáte. Pravdou ale je, že je oblíbený jak u amatérských sportovců, tak i u profesionálů.

Co byste o spiderapu měli vědět?

Je to nová cvičební metoda, která vznikla v Itálii. Otcem tohoto cvičení je známý italský lektor a osobní trenér Rudy Alexander. Koncovka „rap“ představuje zkratku pro Rudy Alexander Program. Jde o cvičení, při kterém je potřeba použít speciální opasek. Připíná se na břicho a bedra. Výhodou je, že ho můžete použít i při jiných sportech.

U nás je spiderap dostupný pouze v Praze. Ale jak už to tak bývá, je to otázka času, kdy se zase rozšíří do celého Česka. Pokud se rozhodnete koupit si opasek domů, do toho. Zakoupíte ho pouze od výrobce. Cena se pohybuje zhruba kolem 120 eur.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód