Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Chraňte se u moře i ve městě

Před pár lety jsme měli na výběr z několika málo možností. Buď jsme v drogerii našli olej v malé lahvičce, který má ochranný faktor dvojku, běžné tělové mléko nebo pak speciální mléko na obličej (ten, když jsme si dali na obličej, tak nás nikdo nepoznal, byl totiž dost hutný, vzpomínáte?) S dobou se ale všechno mění a tak dnes máme na výběr z mnohem větší škály produktů. Nevím, jak vy, ale já osobně se dnes dostávám docela často do situace (a to nemusí jít zrovna o opalovací mléka), kdy si stoupnu před regály a nevím, po čem sáhnout. Takže si zkusíme tuto situaci zjednodušit.

Chraňte se u moře i ve městě

Produkty na ochranu proti slunci bychom měli vybírat především podle výše SPF. Tato zkratka znamená Sun Protection Factor. Přeloženo do češtiny, jde o faktor ochrany proti slunečnímu záření. Dál záleží na našem fototypu a dokonce i na tom, kde se rozhodneme dovolenou trávit. Velký důraz ale musíme klást i na texturu a způsob aplikace. Takže to vypadá, že máme před sebou nelehký úkol.

Začneme tím, s čím se setkáváme nejčastěji. Jsou to opalovací mléka. Jsou lehčí, dobře se roztírají a používají se na celé tělo. Dnes si můžeme vybrat hned z několika druhů. Tak například tu jsou omlazující, hydratační, vyživující i taková, co podporují hnědnutí kůže. Vybírejte podle konkrétních potřeb a rozhodně čtěte na zadní straně obalu. Není mléko jako mléko a to platí zásadně u všeho.

Pak tu máme i ochranné krémy. Ty se doporučují hlavně na tvář, krk a dekolt. Většinou jsou dost mastné a hutné. Jsou tak vhodné pro normální až suchou pleť. Pokud máte spíše smíšenou až mastnou pleť, vybírejte takový produkt, který bude mít lehčí složení. Naprostou peckou posledních let jsou „suché“ oleje. Velmi dobře se vstřebávají, nemastí a hlavně mají daleko vyšší SPF. Ochranné filtry jsou 30 nebo dokonce 50. Často obsahují vyživující nebo hydratační složky, takže je pleť i po opalování hebká a není vysušená.Velmi oblíbené pak jsou i fluidy a emulze. Hodí se nejen na dovolenou k moři, ale i do města na běžné nošení. Perfektně totiž plní funkci lehkého make – upu.

Pozornost si  jistě zaslouží i vlasy. Vlasových přípravků, které mají v popisu práce ochranu před UV zářením, je už i na našem trhu spousta. Kromě olejů jsou to třeba speciální šampony a masky pro použití před opalováním i po něm. Skvělou variantou jsou speciální spreje, které se nesmývají a chrání před poškozením celý den.

A samozřejmě, že i zakončení pořádné opalovačky musí být stoprocentní. Péče po opalování je stejně tak důležitá jako péče při opalování. Mléka či jiné produkty po opalování obsahují většinou panthenol, aloe vera a jiné složky, které ji pomáhají zklidnit, ochladit a zregenerovat.

A jak je to s historií opalování? V tomto článku zjistíte, jak se měnily postoje a přístupy k tomuto koníčku především u žen.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód