Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Co může způsobit bolest hlavy?

Někdo má ten dar, že za celý svůj život nikdy nepozná, co to bolest hlavy je. A pak jsou mezi námi tací, kteří si už v podstatě neví rady, co s takovou tupou belostí dělat. Faktorů existuje spousta a my si je nyní přiblížíme. 

Co může způsobit bolest hlavy?

Skupina I. 

Velkou roli hraje naše psychika. Pokud trpíte úzkostí, hněvem (a to kolikrát i potlačovaným), vztekem či panikou, může jít o jeden z důvodů, proč Vás tak ukrutně bolí hlava.

Skupina II.

Do druhého uskupení bychom mohli zařadit sociální faktory. To znamená nedostatek finančních prostředků, náročné zaměstnání a zároveň žádné uznání a nespokojenost, osamělý život bez partnera či nepříznivé dětství. 

Skupina III.

Bolest hlavy může být způsobena nutričními faktory. Mezi ně řadíme čokoládu nebo zmrzlinu. Dále ovoce jako jsou jahody, banány či ananas a citrusové plody. Ze zeleniny to můžou být rajčata a zelí. Komplikace může způsobit alhokohol, káva, kouření, ale také hladovění. 

Nejčastější důvody bolestí hlavy nebo migrény

Příčinou může být vysoký nebo naopak nízký tlak. Problémy mohou způsobit i léky nebo chudokrevnost. Bolesti přicházejí i u těch osob, které trpí na astma či alergii. Dále potíže způsobuje nedostatek spánku, nedostatečný pitný režim a obezita. 

Příčin existuje opravdu mnoho a pokud na bolesti hlavy a migrény trpíte dlouho a často, vyhledejte odbornou pomoc. 

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód