Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Co to vlastně je zdravý životní styl?

Mluvíme o tom pořád dokola, ale málokdo vlastně dokáže definovat, co to vlastně zdravý životní styl znamená. Nedejte se mýlit – nejvíce svoje zdraví ovlivňujete svým vlastním životním stylem. Celkově určuje naše zdraví životní styl (dlouhodobě a v průměru) z 80 %! Pouze těch zbývajících 20 % je dáno všemi ostatními vlivy – zejména dědičností a zdravotnickou péčí.

Co to vlastně je zdravý životní styl?

Životní styl je sice mnohorozměrný, zahrnuje velké množství prvků a v nejširším pohledu je to skutečně souhrn všeho, jak vlastně člověk žije – ale vzhledem k efektu na zdraví jsou některé body podstatné, jiné méně. Nejdůležitější je pouze několik hlavních bodů – oblastí:

1) Nekouření

2) Zdravá výživa ( = přiměřená, pestrá a vyvážená)

3) Vysoká pohybová aktivita

4) Pouze limitovaná konzumace alkoholu

Pokud tyto 4 hlavní zásady budete dodržovat, uděláte pro své zdraví neuvěřitelně dobrou službu a hlavně se přiblížíte tomu zdravému životnímu stylu. K tomu všemu se jistě bude hodit dostatek spánku, optimismus, dobrá nálada a vůbec radost ze života. Vyvarujte se působení škodlivých látek a obecně škodlivých a rizikových faktorů. Jak se zdravý životní styl projevuje na zdraví? Máte přiměřenou hmotnost, normální krevní tlak, nízkou hladinu cholesterolu v krvi, dobrou tělesnou kondici a výkonnost, nízkou únavnost, svěží a zdravý vzhled, dobrou psychiku, vysokou odolnost vůči nemocem a nízký výskyt nemocí. Ve vlastním zájmu nevěřte tomu, že to nejdůležitější pro vaše zdraví může či dokonce musí udělat někdo za vás, že za většinu nemocí může životní prostředí, které nemůžete ovlivnit, že to nejdůležitější jsou vitamínové preparáty a kvalitní léky, že nejsilnější vliv má dědičnost kterou nemůžete ovlivnit. To jak se cítíte a jak vypadáte, za to z podstatné části můžete vy sami.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód