Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Diety

Dieta – pojem, který zná asi každý z nás. Do vyhledávačů na internetu jej denně zadávají tisíce lidí, v kavárnách, na pískovištích, v práci nebo v posilovně o dietě mluví miliony žen na celém světě a je skloňována snad ve všech pádech. Položili jste si ale někdy otázku, odkud se dieta vlastně vzala? 

Diety

Dieta je původně lékařský termín a nemá nic společného s dietami v podání, s jakým se setkáváme v televizi nebo v časopisech, kde radí, jak shodit přebytečná kila do plavek. Lékaři užívají výraz dieta ve chvíli, kdy musí pacient ze zdravotních důvodů dodržovat omezení ve stravování. Typickým příkladem je "nucená hladovka" obézního pacienta před složitou operací, nebo např. dieta bezlepková, kterou jsou nuceni dodržovat nemocní celiakií nebo alergií na lepek. 

Poslední příspěvky

Re: Re: Re: Re: Antonia Mačingová:

Dobrý den, tuto "detoxikační kůru" mám sama odzkoušenou. V měsíci červnu na ni připravíme...
Zobrazit diskuzi
Přidat příspěvek

Diety, o kterých se můžeme dočíst skoro v každém magazínu pro ženy jsou však vytvořeny za účelem shození nadbytečných kil z estetických důvodů, na ty zdravotní se většina z nich neohlíží. Bohužel zdraví jedince tyto diety vesměs nerespektují ani v průběhu jejich držení. Je velmi těžké odolat lákavému nadpisu " Zhubněte 10 kg za 15 dní bez námahy a cvičení!", v první chvíli se nejspíš zasmějete, jaký je to nesmysl, ale malý červík pochybností vás stejně začne nahlodávat, co kdyby to opravdu fungovalo...?

V naší rubrice Diety a Hubnutí Vám budeme pravidelně přinášet informace o nejrůznějších dietách, dozvíte se jak fungují, co se děje v těle, jaký můžete čekat výsledek a především, jaké riziko pro Vás představují. Nebudeme se orientovat ale pouze na škodlivé diety, ale také na diety zdravotní, které se vyznačují většinou omezením některých složek potravy.

Naším cílem je ukázat Vám, že jediný způsob, jak zdravě a natrvalo zhubnout, je změnit životní styl a přijmout nové stravovací návyky. A s tím vším se Vám FitnessTv.cz bude snažit ze všech sil pomoct. 

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód