Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Držíte dietu a váha stojí?

…no, dobře…naprostou antimotivací může být fakt, že se hlídáte v jídle jako blázni, v posilovně trávíte hodiny a váha se směrem dolů nehne, ani kdybyste se na hlavu stavěli. Tak se prosím pěkně zastavte a zkuste svoje tělo prozkoumat. Pokud vám váha stojí dlouho, někde se stala chyba.

Držíte dietu a váha stojí?

Ze začátku všechno funguje. Upravili jste si jídelníček, chodíte cvičit a najednou stop a nic. Jedno si asi neuvědomuje nikdo z nás. To co platí na začátku našeho hubnutí, většinou neplatí v jeho průběhu a už vůbec ne na konci. Stejně tak, jak se postupně mění naše tělo, musíme taky měnit způsob stravování a pohyb. Tělo přeci vždy zareaguje na změnu, nebo ne? Jsou tu ale samozřejmě i jiná fakta, která tak trochu brání v cestě k našemu vysněnému tělu.

Tak třeba krátké výkyvy hmotnosti nebo stagnace je způsobena horninami, které souvisí s menstruačním cyklem. Většinou jde o klasické zadržování vody v těle a nebo je tady taky možnost zácpy. Během těchto nepříznivých dní se vám na váze může ukázat i o tři kila víc. Neplechu pak můžou „zajistit“ i léky. Pokud pravidelně něco užíváte, je dost možné, že to tělu brání v úbytku na váze. Můžou to být zase třeba hormonální léky, ale je toho samozřejmě mnohem víc, jako třeba betablokátory nebo antidepresiva. Problémy vám může způsobit i štítná žláza. A i když je často používaná jako výmluva k tomu, že nemůžete zhubnout, skutečně tomu tak je a může to být právě důvod, proč se vám nedaří dát přebytečná kila dolů. Ale ruku na srdce, většinou jde opravdu jen o tom, upravit stravování a vyzkoušet různé druhy pohybu.

A když jsme u toho pohybu. Pokud budete na páse běhat od nevidím, po nevidím. Nic tím nezískáte, právě naopak. Chce to zlatou střední cestu. To znamená, že dvakrát až třikrát týdně, řekněme na tři čtvrtě hodinky.

Co ale rozhodně přispívá k tomu, že se vám nedaří dát váhu dolů je starý známý kamarád stres. Jakmile jsme ve stresu, nejde kolikrát nic. Vražedné tempo v práci, rozhozený chod domácnosti, abnormálně zatížená psychická i fyzická stránka člověka nám může nakonec opravdu způsobit to, že nezhubnete, ani kdybyste se na hlavu stavěli.

A co z toho všeho vlastně vyplívá? Ono vlastně možná stačí „hodit se do pohody“ a přestat tolik všechno řešit a pak to půjde všechno samo. Nicméně, člověk musí hledat, kde je problém, když jde o něj samotného, ne?

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód