Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

„Jen“ dýchání vás může dostat zpátky na nohy

Rádi objevujete nepoznané? Tak dobrá, pojďte tedy s námi dýchat. Ale nejde jen o obyčejné dýchání. Jde o dýchání energetické. A pokud  máte rádi alternativní terapie,  je to pro vás to pravé ořechové. Energetické dýchání nazýváme „rebirthing“. V češtině to můžeme pojmenovat jako znovuzrození. Tato terapeutická metoda vychází z přesvědčení, že mnoho nejrůznějších potíží psychického i fyzického rázu má původ v traumatickém zážitku či v jiných vysoce stresových situacích, během kterých se naruší přirozený rytmus dýchání.

„Jen“ dýchání vás může dostat zpátky na nohy

Stejně jako důležitá životospráva, je důležitý pohyb a správný způsob dýchání. Všechno souvisí se vším. To znamená, že pokud se naučíme správně dýchat, dokážeme i relaxovat, uvolnit se. Snadněji se dostaneme do euforického stavu. Dýchání je něco, na co dnes my všichni vůbec nejsme soustředění. A to je chyba.

„Rebirthing“ je především technika, která dočasně změní poměry kyslíku a oxidu uhličitého v krvi. Díky tomu získá dýchající mimořádný niterný zážitek a může ho využít ke svému osobnímu růstu. Není nikdo, kdo by se nedostal během svého života do těžké situace nebo stavu, který byl pro nás vyčerpávající. Jsou to chvíle, kdy nejsme schopni řešit problém, natož abychom věděli, jak naložit se svým tělem. A tak přichází na řadu jakákoli pomoc. Třeba právě pomoc v podobě této metody, která nám dokáže vrátit ztracenou sílu a energii zpátky.

Rebirthing je vhodný pro lidi, kteří zvládnou určitou fyzickou zátěž, jsou nohama na zemi a dobře zvládají každý svůj den v životě.

A o co vlastně jde přesně? Je to metoda uvědomělého dýchání, při které dýcháme bez přerušení mezi výdechem a nádechem. Vznikne tak uzavřený oběh energie, a ta vytváří vnitřní rovnováhu a uvolňuje napětí, stresy a veškeré bloky, které nám aktuálně komplikují  život.

Každý z nás je originál, takže je víc než jasné, že na každého platí něco jiného. Za zkoušku to ale jistě stojí. Co byste přece pro sebe neudělali, ne?

Metoda rebirthing ale není žádná novinka. Používá se od roku 1974 a vytvořil ji Leonard Orr. Jestliže vás zajímá, určitě si najděte facilitátora a nesnažte se do techniky proniknout sami. Sám Leonard Orr k tomu říká: „Můžete udělat částečnou zkušenost s rebirthingem sami, ale je to zdlouhavé a únavné. I já sám jsem musel napřed vytrénovat facilitátory, než jsem mohl prožít skutečně kvalitní sezení.

A jak to všechno probíhá? Při dýchání je klient oblečený a leží. Facilitátor ho dovede k tomu, aby jeho dech měl příjemný spojený rytmus, kdy vdech bez přestávky přechází ve výdech. Už po několika minutách začnou probíhat změny. Pro klienta to bude něco neuvěřitelného. Ucítí byť jen malou změnu ve svém těle. Výsledkem sezení by měl být naprostý klid a hloubková relaxace. Jestliže vás metoda nadchne, tak se během deseti sezení naučíte úplně všechno. A můžete tuto metodu vesele praktikovat.

Rebirthing ale nemůže provádět každý. Této metodě by se měli vyhnout všichni, co mají následující zdravotní problémy: psychóza, schizofrenie, zvýšená činnost štítné žlázy, cukrovka, akutní onemocnění omezující schopnost dýchání, pokročilé těhotenství.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód