Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Krok za krokem až do samotných výšin

Období zimy nám teď nějakou chvilku potrvá a pokud jste milovníky různých aktivit a ven by vás zrovna nikdo nevyhnal, máme pro vás tip, jak si dát do těla. Pokud máte sílu, odhodlání a výšky pro vás nejsou překážkou, zkuste vylézt na umělou stěnu. Lezení se můžeme věnovat rekreačně i na vyšší úrovni. Ať už se rozhodnete jakkoli, je to dobrá příležitost k tomu, abyste se třeba po práci odreagovali. Můžete to vyzkoušet jen vy a nebo klidně v partě. Máte dvě možnosti, pro co se rozhodnout. Buďto vyzkoušíte „Bouldering“ nebo klasický „výstup do výšin“.

Krok za krokem až do samotných výšin

Představujeme vám „Bouldering“. Je to stěna o výšce 3-4 metry. Pod ní jsou umístěné tlusté žíněnky pro bezproblémový dopad. V tomto případě nepotřebujete speciální výbavu. Stačí boty na lezení a magnézium na vysušení zpocených rukou. V tomto případě je výhodou to, že nepotřebujete parťáka. Výstup do výšin může být opravdovým adrenalinem. Hlavně, pokud se rozhodnete vystoupat až do výšky třeba 13 metrů. To už je potřeba mít sebou horolezecké pomůcky. Jestli začínáte, tak rozhodně oslovte i instruktora. I v tomto případě jsou nutné lezecké boty, které jsou těsně vytvarované okolo nohy. Nesmí chybět sedací úvazek a lano. Karabina na jištění se samozřejmě taky hodí.

Poslední příspěvky

výživa:

prosím vás chci začít něco dělat se svým tělem, konkrétněji chci prostě nabrat svaly a nevím...
Zobrazit diskuzi
Přidat příspěvek

Hlavně hned výbavu nekupujte. V případě, že si zaplatíte kurz, jsou všechny pomůcky k dispozici. Lezení není určeno pouze pro dospělé. Zařádit si tak můžou i děti, nejlépe od 6 let. Nezáleží na tom, jestli máte 50 kg nebo 80 kg a jestli jste náctiletý nebo padesátník. K čemu je tato aktivita vůbec dobrá? Nikdo z nás asi nebude na prvních hodinách mistrem, a tak počítejte s tím, že budete ze začátku odcházet opravdu zmoženi. Během vaší cesty nahoru procvičíte hlavně horní část těla. To znamená ruce, břicho a záda. Celé je to však hlavně o rovnováze.

Je dost možné, že vám ve finále 4 metry stačit nebudou a budete tak chtít vyzkoušet něco náročnějšího. Jen do toho, ale vyhledejte kvalifikovaného instruktora. Zjistěte si o něm, co nejvíc. Je dobré vědět, do čeho jdete. Dnes se totiž opravdový odborník v tomhle směru jen těžké hledá. Pokud ho ale najdete a vás tahle zábava „chytne“, máte o zimu postaráno a to docela stylově.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód