Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

„Kryo-“

Název vám asi nic moc neřekne, ale když napíšu - kryoterapie, kryolipolýza, kryokomora – tak o tom už jste určitě aspoň něco málo slyšeli. Jak bychom to přeložili jednoduše do češtiny? Řekněme, že to má něco společného s mrazem, a většinou pořádným.

„Kryo-“

Musím říct, že ačkoliv patřím mezi ty jedince, co potřebují teplo a tlusté ponožky nosím i když je venku plus třicet, tento druh mrazu mě dostal. Myslím tím, že mě příjemně dostal. Mráz zdraví prospívá. Ale pokud jde o chřipku a nachlazení, nebo spíš o předcházení chřipky a nachlazení, může nám stačit méně, podobně totiž prospívá i obyčejné chladno. Dřív bývalo běžnou věcí, že se topilo jen v těch místnostech, kde rodina trávila čas přes den. V místnostech, kde se spalo, zůstávalo chladno. Ne mráz, ne průvan, ale chladno. Večer se člověk zahrabal pod peřinu a spalo se jedna radost.

Odborníci například doporučují, abychom se naučili respektovat venkovní teplotu. Tedy jestliže venku mrzne, až praští a v bytě máme letních 26 °C , tak to zavání pěkným průšvihem a chřipka se velmi rychle přihlásí o slovo. Když ale budeme vnitřní teplotu udržovat někde kolem osmnácti, devatenácti stupňů, prospějeme své odolnosti. Je to sice méně pohodlné, budeme si muset obléknout svetr nebo mikinu navíc. Po nějaké době si však zvykneme a pravděpodobně zjistíme, že už nás tak často netrápí rýma nebo nachlazení.

Tato doporučení, která jsem teď napsala jsou nejlepší pro pobyt doma. Je víc než jasné, že pokud máte práci, při které hlavně sedíte, budete potřebovat teplejší prostředí. Přesto ale stojí za to zamyslet se, jestli je možné teplotu v bytě či v kanceláři alespoň o několik stupínků snížit. Vždyť jde o zdraví. A zdraví na prvním místě.

Když se rozhodnete chladno vyzkoušet, je tu pro vás jako bonus ještě několik dobrých stránek chladnějšího prostředí: Prospěje vaší pokožce a metabolismu. Je vhodné pro lidi, kteří trpí astmatem a alergiemi. Také domácí mazlíčci ocení, když byt není přetopený.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód