Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Meditujte – kdykoliv a kdekoliv!

Až když už je trochu pozdě, tak se dokopeme k nějakým razantním krokům. Takže pokud máte problém se zády nebo chcete už konečně zpevnit svaly, vyzkoušejte jógu. A začnete-li jógu cvičit pravidelně, bude to mít taky pozitivní vliv na vaši duši.

Meditujte – kdykoliv a kdekoliv!

Na závěr každé lekce jógy probíhá závěrečná relaxace v Pozici mrtvoly. V dnešní uspěchané době je ale meditace nutnější a důležitější a to nejen na hodinách jógy. A nehledejte zbytečné výmluvy! To znamená, že pokud právě potřebujete vyžehlit nebo vysát celý byt, není to důvod k tomu, abyste se na chvilku nezastavili. Je jedno, jestli jste doma, v hotelu, na zahradě nebo na dovolené u moře.

Jak tedy na klidnou a pohodovou meditaci? Tak zkusíme meditaci u vás doma. Najděte si ve svém příbytku místo, kde je klid a kde se hlavně vy cítíte nejlépe. Důležité je, abyste mohli čerpat uklidňující energii. Zapomeňte na televizi, na rádio, na mobil i na křik svých dětí (to znamená, že pokud jsou doma, tak to asi žádné terno nebude). V místnosti musí být naprostý klid a ticho.

Vezměte si tvrdou a pevnou podložku. Lehněte si na záda a ruce jsou volně podél trupu, dlaněmi vzhůru. Ramena povolte. Nohy nejprve protáhněte do dálky a pak uvolněte. Špičky musí mířit volně do stran. Bradu lehce stáhněte ke krku. Mírně rozevřete rty a jazyk „odlepte“ od horního patra. Na závěr této „přípravy“ na meditaci zavřete oči a soustřeďte se na dýchání nosem. S prohlubujícím dechem úplně uvolněte všechny svaly a nechte tělo bezvládně ležet na podložce. Zpočátku to nebude vůbec jednoduché. „Jen tak“ ležet, dýchat a mít čistou mysl. Postupem času si na to ale zvyknete. Jakmile začnete meditovat pravidelně, vaše mysl se zklidní rychleji. Ze začátku vám bude stačit 5 minut-déle to asi nevydržíte a postupně se můžete dostat třeba i na dvacet minut.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód