Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Mezinárodní den lízátek

Mezinárodní den lízátek každoročně připadá na 20. červenec. U příležitosti tohoto dne se sice nepořádají nějaké velké akce ani oslavy (každý slaví podle svého vlastního uvážení), ale i tak se na ulicích můžete setkat s hloučky lidí v pestrobarevném oblečení, s tyčkami vykukujícími z pusy a zdravících se pozdravem „hezký lízátkový den“. 

Mezinárodní den lízátek

Účelem tohoto dne není osvěta ani předávání určitého poselství, je jím však zábava a pobavení uprostřed běžného dne, protože právě zábava často chybí v životech obyčejných- dospělých lidí. Ale například v Irsku je tento den spojený se sbírkou pro Nadaci výzkumu rakoviny jícnu.

Za objevitele lízátka v klasickém slova smyslu je považován americký výrobce cukrovinek George Smith, který v roce 1908 přidal k bonbonům dřevěnou tyčku tak, aby se lépe jedly. Tento svůj vynález pak prý pojmenoval po svém oblíbeném závodním koni Lolly Pop. Celosvětová obliba lízátek pak začala s jejich strojovou výrobou ve dvacátých letech a od té doby lízátko patří k nejoblíbenějším sladkostem nejen dětí.

Základem lízátek je sice cukr, ale přidává se do nich také spousta ovocných šťáv obsahujících i některé vitamíny (například C, E, B12, nebo B6). Skutečný pozitivní přínos lízátek však spočívá v jejich konzumaci, kdy se aktivuje základní reflex- sání, čímž se uvolňuje napětí a stres. Sání lízátka, nebo čehokoliv jiného, také podporuje soustředěnost; lízátko je však mnohem chutnější variantou než třeba tužka, nebo pero.

Ovšem tak jako se vším, tak ani s lízátky se to nemá příliš přehánět (přece jen obsahují velké množství cukru a dalších ne příliš zdravých látek), ale na druhou stranu neexistuje důvod, proč si ho čas od času nedopřát, i když už je člověk dospělý. Lízátko vám totiž nepřipomene jen vaše dětství, ale pomůže vám také koncentrovat mysl na obtížnější úkoly.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód