Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Odkyselení organismu

Když se řekne odkyselení organismu, všichni tomu nějakým způsobem rozumíme. Jak ale na to, to už může být pro mnohé oříšek. Pro správné fungování našeho organismu musí být vnitřní prostředí zásadité. V dnešní době je tomu však spíše naopak. Ve velké většině jsme překyselení, z čehož pramení nejen naše chronické zdravotní potíže, ale hlavně závažná onemocnění od kardiovaskulárních chorob až po rakovinu.

Odkyselení organismu

Odkyselení často vyvolá nečekané zlepšení. Je proto nezbytné zjistit své pH moči a podle potřeby doplnit zásadité látky. K pravidelné kontrole míry kyselosti našeho těla používáme lakmusový papírek, který zakoupíme v lékárně nebo ve zdravotních potřebách. Ideální hodnota pH je 7 až 7,5. Čím zásaditěji se budeme stravovat, tím méně budeme muset svému tělu dodatečně pomáhat.

Jak doplnit zásadité látky? Kromě zásaditých minerálů podporují zásaditost těla i různé rostlinné preparáty – spirulina, šťáva ze zeleného ječmene, květový pyl, přeslička polní. Vhodná je také voda z brambor (můžeme z ní udělat například česnečku) a různé čaje. Samozřejmostí je zelenina, ovoce, sport a vycházky. Je důležité vyhýbat se stresu, zapomenout na zlost a závist. Dopřejme si potěšení ze slunce, vzduchu a volného času. Zkrátka, vy sami musíte trochu chtít, abyste na tom byli podstatně lépe a musíte se „nahodit“ do pohody celkově. Z toho pak všechno pramení.

Když se kyselé odpadní látky vytvářejí v těle a dostávají se do krevního řečiště, oběhový systém se jich pokouší zbavit přes plíce nebo ledviny. Pokud je jich příliš mnoho, ukládají se do různých orgánů, jako jsou srdce, játra, střeva, nebo do různých tkání – prsa, boky, stehna, břicho, mozek. Tato „skladiště“ známe jako polypy, hleny, cysty, nádory, ekzémy a podobně. Tento ničící proces odpadních kyselin nazýváme procesem stárnutí. Vede k degenerativním chorobám včetně rakoviny, a to vše je způsobeno dietetickou a metabolickou kyselinou. Zdravá alkalická krev a tkáně vytvářejí zdravé tělo. Zásadité potraviny a nápoje tělo aktivují a čistí, proto je alkalizace našeho těla klíčem k regeneraci. Příroda upřednostňuje zásaditá řešení. Proto je většina ovoce, zeleniny a bylin zásadotvorná. Budou-li naši stravu tvořit z 80 % zásadotvorné potraviny a jen ze zbývajících 20 % potraviny kyselinotvorné, začneme se opět těšit výbornému zdraví. Dobré je k tomu ještě pít dostatek alkalizující vody s hodnotou pH 7,4 a více. Díky tomu dosáhneme opět vitality.

Velkou pomocí při čistění těla jsou zásadité koupele s hodnotou pH kolem 8,5, které velmi snadno docílíme několika polévkovými lžícemi natronu. Koupel by měla trvat nejméně půl hodiny, lépe déle.

Pomoci vám mohou i zásadité obklady. Aplikujte na bolavé klouby, páteř, krk, kolena. V malé misce rozpustíme dvě lžíce bazické soli, namočíme obklad, vyždímáme a přikládáme na postižená místa. Překryjeme suchým ručníkem a necháme působit klidně i celou noc. Výborným pomocníkem je pak i jedlá soda. Rozpustíme ji ve vlažné vodě a vypijeme. Nápoj pijeme podle potřeby opakovaně, dokud nedodáme tělu dostatek zásaditých látek a nepocítíme výraznou úlevu.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód