Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Olivový olej – proč bychom ho měli používat?

Patří nejen do kuchyně, ale i do vaší koupelny! Je chutný jak v salátech tak i příjemný na pokožce. Ano, olivový olej můžeme využít v mnoha směrech.

Olivový olej – proč bychom ho měli používat?

Součástí kosmetických receptur je už velmi dlouho. Olivový olej obsahuje mastné kyseliny, které napomáhají vypínat pokožku a chránit ji před tvorbu vrásek, obsahuje také přírodní vitamín E, který podporuje elasticitu a odolnost pokožky a omlazuje ji. Zůstaneme tak věčně krásné a mladé. Kromě toho obsahuje i minerální látky, jako je fosfor, hořčík, vápník a stopové prvky. Díky vitamínu A navíc napomáhá regeneraci buněk.

Pojďme se ale posunout v čase, respektive pojďme do minulosti a to konkrétně do 2. století našeho letopočtu. Jeden turecký lékař, který se jmenoval Claudius Galénus vzal vše do svých rukou a smíchal olivový olej s vodou a rostlinným voskem. Díky tomu získal krém, doslova zázračný krém. Pokožka totiž po něm vypadala mladší, jemnější a hlavně svěží.

Kde se ale ten olivový olej vlastně vzal? Tak to musíme zamířit do slunného Španělska. Právě tady jej totiž výroba olivového oleje letitou tradicí. A právě tady mají také ty nejlepší recepty na to, jak olivový olej využívat.

Olivový olej nejenže dokáže zatajit náš věk a vracet čas o několik let zpátky, ale zvládne zároveň rozmazlovat i naše vlasy a nehty. Ty díky němu září leskem a zdravím. Pomáhá také léčit rány, odstraňovat jizvy a použít ho můžete i při ošetřování mozolů, kuřích ok nebo plísňových onemocnění nohou. Změkčuje totiž ztvrdlou a suchou kůži a napomáhá vstřebávání účinných látek.

Olivy jsou zkrátka něco, co je chutné, ale i ideální na náš zevnějšek. Proto jsou tak dokonalé třeba masáže. Horký se využívá především pro relaxační masáže, které vás uvolní a zregenerují. Horký olivový olej se aplikuje do vlasů a do pokožky hlavy a dopřeje vám úžasný relaxační požitek. Je to zkrátka něco, co byste měli alespoň jednou vyzkoušet a věřte mi, že pak to budete chtít pořád.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód