Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Pozor na nadměrné cvičení

Všeho s mírou. Tak tuhle větu snad známe všichni a v některých případech platí dvojnásob. Někdy to zkrátka třeba s takovým cvičením můžeme přehnat a zajde to tak daleko, že z toho můžeme mít vážné zdravotní problémy.

Pozor na nadměrné cvičení

Příkladem můžou být hemeroidy, které můžou dost zkomplikovat život. Nadměrné cvičení je záležitost hlavně mužů. S cílem dosáhnout co nejrychleji těch nejlepších a nejvíce viditelných výsledků, udělají cokoli. Jenže…

Hemoroidy jsou nepříjemné onemocnění, za které se většina lidí stydí. Často si za něj ale můžeme sami a to hlavně dlouhodobým sezením a nezdravým životním stylem. Hemoroidální onemocnění ale může zhoršit i nadměrné cvičení. Větší zátěž totiž způsobuje tlak do žil v pánvi. A tohle už si málokdo uvědomuje.

Toto nepříjemné onemocnění obtěžuje každého druhého třicátníka a u lidí nad čtyřicet se hemoroidy objevují prakticky bez výjimky. Hemoroidy jsou, zjednodušeně řečeno, rozšířené cévní pleteně v řitním kanále. Malé, počínající hemoroidy považujeme za normální nález, mají svůj význam pro bezpečné udržení stolice. U větších pak mluvíme jako o hemoroidálním onemocnění. A to je stav, který je dost nepříjemný pro každého jedince.

Hemeroidální onemocnění rozdělujeme na zevní a vnitřní. Pokud se budeme bavit o těch vnějších, tak s těmi se za svůj život setká téměř každý. Vytvoří se vně konečníku a řadí se mezi méně závažné. Vnitřní hemoroidy se projevují opakovaným, spíše nebolestivým krvácením při vyprazdňování, tlaky v konečníku, svěděním, pokročilejší stadia pak i výhřezy a bolestmi.

Příčiny vzniku hemoroidů jsou hlavně genetická dispozice, nevhodný životní styl, časté sezení a také zácpa. Ať už jde o hemeroidy vnější nebo vnitřní, neměl by se tento stav podceňovat a ve chvíli, kdy cítíte, že je něco v nepořádku, vyhledejte lékařskou pomoc. Je také důležité vědět, že ne každé krvácení či bolest v konečníku jsou způsobeny hemoroidy. Podobné či stejné obtíže mohou způsobit i praskliny, zánětlivé nemoci či některé druhy nádorů.

Samozřejmě tomu lze hemeroidům do určité míry předejít. Takže samozřejmě je na místě prevence. Jako prevence může pomoci zdravý životní styl, pravidelná životospráva s dostatečným přísunem vlákniny a tekutin a správné hygienické návyky. A hlavně dostatek pohybu. Tady ale musíte opatrně, hlavně při posilování spodní části těla, ale v podstatě to platí o celém člověku. Když to přeženete, vyvíjíte až abnormálně velký tlak a to se pak může velmi rychle projevit právě hemeroidy. A léčba rozhodně netrvá jeden den, takže to značně může zkomplikovat život. Takže raději častěji a méně a tím bych se držela prakticky ve všem. 

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód