Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Relax, který vás vytrhne ze všedního dne

Je lepší skořice, vanilka nebo levandule? Volba je jen na vás. Fantazii se meze nekladou. Pokud dovolíte, začnu u sebe. Dnes je doba neuvěřitelně uspěchaná a stejně jako já, tak i někteří z vás máte vražedné pracovní tempo. Stává se mi docela často, že už mi nepomáhá ani spánek. Češi se stále učí relaxovat a i já už volím jiné metody uvolnění, než je válení se v posteli. Určitě je to fajn, ale nastane chvíle, kdy je potřeba zcela jiná relaxace.  

Relax, který vás vytrhne ze všedního dne

Kam tím vším mířím, už asi tušíte. Kvalitní koupel u vás doma (nejlépe bez přítomnosti členů rodiny) je to pravé, abyste mohli vypnout. 

A jaké přísady použít? Nejvíc oblíbená je snad v současnosti levandule, ale taky vanilka nebo hřejivá skořice. Samozřejmě nesmíme zapomenout na olivový olej. 

Levandule neuvěřitelně provoní pokožku. Uklidňuje, zregeneruje a odplaví únavu. Vanilka působí antidepresivně a odbourává psychické napětí (já osobně bych musela ve vanilce ležet asi tak celou noc). Uvolní tělo a podporuje kvalitní spánek. Skořice mírní svalové napětí a revmatické bolesti. Samozřejmě, že můžete použít spoustu jiných přísad, které jsou vám příjemné. Když si budete takovou koupel připravovat, rozhodně ale nevynechejte olivový olej. Má totiž v sobě velké množství vitamínů a prospěšných tuků. Zvláčňuje pokožku a pomáhá v ní udržet vlhkost. 

Mám pro vás jeden tip, jak si takovou domácí koupel připravit. Budete potřebovat vanilkový lusk, levandulové květy, esenciální levandulový olej, olivový olej a sůl z Mrtvého moře. Skořici v tomhle případě vynecháme. Všechno pořídíte v lékárně. 

Vezměte větší sklenici a nasypte do ní asi tak tří centimetrovou vrstvu soli z Mrtvého moře. Na ni navrstvěte malou část levandule a vrstvy střídejte tak dlouho, dokud nevypotřebujete všechny ingredience. Co je důležité – poslední vrstva musí být sůl. Po té kápněte dvě kapky esenciálního levandulového oleje a lžičku olivového oleje. Sklenici uzavřete a protřepejte. Znovu otevřete a přihoďte vanilkový lusk. Nádobu zavřete a nechte odstát jeden až dva dny. To je na vás. 

Směs nasypte do vany. Voda by měla mít stejnou teplotu, jako tělo. A jsme ve finále. Ponořte se do voňavé směsi a užívejte si chvilky pohody a klidu. 

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód