Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Tančete s elegancí

Už několik let je v kurzu cvičení nebo můžeme říct tanec, který se provádí velmi pomalu a díky tomu vypadá naprosto elegantně.

Tančete s elegancí

Název tohoto pohybového cvičení nezní zrovna moc česky - Port De Bras. Cvičební program Port De Bras vznikl v roce 2006 v Rusku. Dnes se touto aktivitou zabývá mnoho lidé po celém světě. PDB je ideální ve chvíli, kdy vám úplně nevyhovuje klasická jóga nebo pilates. Bez obav se do tohoto pohybu mohou vrhnout i senioři. Kurzy mohou vést pouze lektoři, kteří mají licenci.

Port De Bras vychází z baletu a tance, jedná se o pohyby, které by měly být přirozené. Při pohybu PDB je jen na vás, jak cvik provedete. Získat kontrolu nad svým tělem, to je přání každého z nás a PDB je jedna z možností, jak se k sebekontrole maximálně přiblížit nebo ji přímo docílit.

První hodina vždycky tak trochu vyděsí každého. Pokud jste se nikdy tanci či jinému aerobnímu cvičení nevěnovali, je to přece jen krok do neznáma a málokdo si umí představit, co je na lekci čeká. Strach a obavy ale nechte doma a s klidem přijďte na hodinu. Port De Bras – to je spojení prvků klasického tance, baletu, strečinku a technik, které pracují se svalstvem při chůzi, stání nebo sedu. Na každé lekci protahujete zkrácené svaly a svalové partie vůbec a taky ztuhlé klouby. Pokud máte alespoň trochu fyzickou kondici, snadno docílíte tepové frekvence v aerobním pásmu. Budete mít tak dostatek síly, respektive vaše tělo, na spalování tuků. Základem toho všeho jsou vlastně paže. Pracovat s nimi elegantně je dost náročné, ale výsledkem je mimo jiné i správné držení těla, trupu. Srovnáte se a pokud patříte mezi ty, u kterých je bolest zad na denním pořádku, pocítíte rychle velkou úlevu. Budete se cítit i tak trochu lehčí. V závěru hodiny se většinou posiluje břicho a pánevní dno. Port De Bras lze vnímat jako pomalý tanec. Díky němu pocítíme každou část svého těla. Speciální oblečení k tomu nepotřebujete. Tančí se buď naboso, v ponožkách nebo baletních piškotech.

Pokud jste tedy milovníky tance a chcete zkusit něco, k čemu jste ještě neměli možnost se dostat, do toho.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód