Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Thajská masáž – královna mezi masážemi

Patříte mezi milovníky tradičních masáží a chcete zkusit něco nového? Nebo s masážemi teprve začínáte a přemýšlíte, jaký typ si vybrat? Zkuste originální thajskou masáž a rozhodně nebudete litovat. Ba co víc, budete se k šikovným jemným rukám thajských žen vracet znovu a znovu.

Thajská masáž – královna mezi masážemi

Co se týče historie, thajské masáže mají kořeny ve starověkých buddhistických chrámech, kde je praktikovali zcela zahalení mniši. Tato tradice se přechovala dodnes a na tradiční thajskou masáž se pacientům doporučují nejlépe lehké plátěné kalhoty a triko.

Už to, že je pacient při masáži zcela oblečen a také to, že se celý proces provádí na zemi a ne na masážním křesle napovídá, že tato masáž nemá s klasickými olejovými masážemi příliš společného. Dalším podstatným rozdílem je to, že tento typ masáží se neprovádí hnětením různých částí těla rukama maséra, nýbrž se využívá protlačování jednotlivých bodů na těle či ohýbání celého těla. A když celého, tak opravdu celého. Nejvíce se thajští maséři zaměřují na svaly nohou, chodidel a zad – tedy na ty části, které při současném životním stylu nejvíce namáháme. Z toho důvodu je důležitá dokonalá znalost celého těla, nejvíce samozřejmě svalů a šlach. A pozor, nečeká vás jen masírování pomocí dlaní, masér využívá i předloktí či vlastní paty.

Nutno podotknout, že thajská masáž je vlastně soukromým rituálem mezi masérem a pacientem. Rozhodně netrvá jako klasické masáže 30 až 45 minut, ale minimálně hodinu a půl - doporučené jsou dokonce tříhodinové masáže.

Pro koho je vlastně thajská masáž doporučená? Jak pro ty, kteří chtějí jen relaxovat, vypnout od každodenního stresu či zklidnit mysl, tak i pro ty, kteří trpí nejrůznějšími chronickými bolestmi. Proto je často doporučována všem těm, kteří trpí bolestí zad a svalů či zrovna rehabilitují. A tak jako každá masáž, i tato samozřejmě napomáhá zmírňovat stres a celkově harmonizovat tělo.

Jednoduše řečeno, thajská masáž není to typické hlazení a hnětení svalů, na které jsme všichni zvyklí. Postupným protahováním od malíčků na nohou až po krční páteř však vaše tělo uvolní tak, jako žádná masáž předtím. Ovšem pozor, vybírejte si jen prověřené masérské salony, kde masírují Thajky, protože jen od nich je to thajská masáž jak má být. Z vlastních zkušeností musím říct, že jsem thajské masáže absolvovala několikrát v profesionálních thajských masážních studiích a radím vám – jděte do toho, vaše tělo vám poděkuje!

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód