Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Trápí vás zápach z úst nebo hemeroidy? Víme, jak na to

Přírodní cesta je bez pochyby tou nejlepší cestou k tomu, abyste na tom byli podstatně lépe. V posledních letech jsou stále oblíbenější rostlinky a bylinky. Zkrátka přicházíme na to, na co už naše babičky přišly před mnoha a mnoha lety.

Trápí vás zápach z úst nebo hemeroidy? Víme, jak na to

„Doktor v květináči“… že vám to nic neříká? Je to taková přezdívka pro Aloe vera. Na světě rostou skoro tři stovky druhů aloe. Mají různá zabarvení, velikost a hlavně mají léčivé účinky. Následující informace platí pro nejznámější a nejrozšířenější druh, tedy aloe vera, čili Aloe barbadensis. Používat ji můžete ve formě gelu, ale i stoprocentní šťávy. Pokud ji pěstujete, pak můžete použít slupky zbavenou dužninu.

Poslední příspěvky

Příčina zápachu:

Podle mého hlavně záleží na příčině zápachu. Může jít o problém s játry, ledvinami, onemocnění...
Zobrazit diskuzi
Přidat příspěvek

Je vhodná hned v několika případech. Dokáže „vyřešit“ vypadávání vlasů, ale také lupy. Kvalitní gel z aloe vera urychluje růst vlasů. Proniká přímo do hloubky vlasů, dodá jim pružnost a posílí je. Používat můžete prostředky s aloe vera nebo si 100% gel přimíchejte přímo do kondicionéru. Vlasy jsou pak také silnější a zdravější.

Díky aloi rostou i silnější, zdravější. Pomůže zastavit i jejich vypadávání. Gel můžete použít i jako masku, kterou nanesete ke konečkům a necháte minimálně hodinu působit. Pak funguje i proti lupům, proti vysychání a svědění. Musíte gel ale používat pravidelně a dlouhodobě. Pak máte krásně lesklé vlasy, které se méně mastí.

Aloe vera je také výborným pomocníkem ve chvíli, kdy trpíte na zápach z úst. Proto se začal používat i do zubních past, gelů či ústních vod. Navíc snižuje riziko zubního kazu. I oči nepřijedou zkrátka. Sedíte dlouho u počítače, v klimatizaci, při nevhodném osvětlení, nemáte dostatek tekutin a nedej bože jste v cigaretovém kouři? V tom případě je aloe zase tou pravou volbou. Dokáže očím hodně ulevit. Lékem je samozřejmě odstranění příčin, zlepšení životního stylu a přísun vhodných živin – tedy hlavně betakarotenů, které najdete v oranžových a žlutých druzích ovoce a zeleniny. Jako podpora ozdravného procesu se hodí ale i obklady, které oči zklidní a ochladí. Aloe bývá i součástí kapek, které pomáhají od pocitu suchého oka, nebo proti zánětu očí. Obklad očních víček a okolí očí s aloí lze doporučit i jako velmi účinnou hydratační masku proti vzniku vrásek.

Aloe gel lze užívat i při pálení žáhy, protože neutralizuje žaludeční kyseliny, které pak neleptají jícen – což je příčina pálení žáhy. Výhodou je, že účinek je rychlý. A myslím, že právě tohle většina z nás ocení.

Pokud vás trápí hemeroidy, čtěte pečlivě následující řádky. Aloe má hned několik zásadních účinků v léčbě hemoroidů. Hojí zánět, ochlazuje, zrychluje hojení prasklin a stahuje. Lze ji aplikovat při vnějších i vnitřních hemoroidech. Lze přikládat rozdrcený list i natírat gel. V neposlední řadě se aloe vera používá v mnoha kosmetických výrobcích. U krémů, pleťových mlék a dalších přípravků, které se nesmývají a jsou vstřebávány kůží, se doporučuje preferovat výrobky s aloí vera v bio kvalitě. Zajímavé je například její využití v balzámech na rty – zde tyto výtažky v létě pečují o rty vysušené sluncem a v zimě regenerují rty narušené větrem a zimou.

Že ji chcete mít doma? Tak si ji vypěstujte. Aloe vera potřebuje substrát s pískem, slunečné stanoviště mimo průvan a spíš sucho. Kvalita doma pěstované aloe nebude stejná, jako té, která roste v ideálních podmínkách. K těm totiž patří i nadmořská výška nad 800 metrů, horké dny a studené noci, ale i poměrně větrno.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód