Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Věnujte čas svým dětem!

Vzpomínáte na to, jak jste prožívali své dětství? Jaké to bylo bez moderních technologií, počítačů, x-boxů a mobilních telefonů? Celé dny jste trávili běháním po venku či pomáháním rodičů? Proč dnes tráví děti nejvíc času u televize, tabletů a internetu? Dáváte jim tuhle možnost i Vy, protože potřebujete zrovna dodělat něco do práce a je to pro Vás nejjednodušší varianta, nebo se tomu snažíte vyhýbat? Věnujete se svým dětem?

Věnujte čas svým dětem!

Co dělají Vaše děti, když přijdete z práce? Chcete, aby se více učily nebo trávily čas venku? Zkuste věnovat trochu více času dětem, místo Vaší práci. Zkuste si uspořádat Vaše priority. Teď máte tu nejlepší příležitost začít se Vašim dětem nejvíce věnovat. Mají čas, prázdniny, zkuste s nimi alespoň vyrazit na víkend pryč. Zahrajte si s nimi zajímavou hru nebo běžte někam do přírody.

 

Dítě je obrazem svého rodiče a vnímá jeho chování víc, než si dokážeme uvědomit.
Jste pro něj vzor a chová se podle Vás.

 

Mluvíte sprostě? Tak Vaše dítě bude mluvit také. A řeči typu – to se neříká, rozhodně nepomůžou. Jste nervózní, křičíte? Tak stejně se bude chovat i Vaše dítě, které bude snad jen trochu pod tlakem. Pokud pracujete s dětmi, jistě sami dokážete poznat, jak moc se mu doma věnují. Vliv rodiče je jedním z nejdůležitějších a rozhodně nespoléhejte na to, že se všechno Vaše děti naučí ve školce nebo škole. Škola dává dítěti základ informací, které ale zapomene, pokud si je nebude doma prohlubovat či jinak upevňovat v paměti. Na dítěti musíte pracovat po celý den. Děti jsou naše budoucnost, starejme se o ně tak, jak bychom chtěli, aby se oni starali o nás.

Dětství je velmi důležité pro postupný vývoj člověka, tak ho nepodceňujme. Takže se zastavme z pracovního shonu, zavřete si oči, nadechněte se, vydechněte z plných plic, usmějte se a běžte za svými dětmi.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód