Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Vyberte si tu správnou masáž přímo pro vás!

Někdo relaxuje prací, někdo sportem, někdo radovánkami s dětmi a spousta žen například nakupováním. Avšak většina z nás si v rámci odpočinku velmi ráda dopřeje relax v podobě masáže. Víte, který typ z více jak sta druhů masáží si zvolit?

Vyberte si tu správnou masáž přímo pro vás!

Masáže se dělí na dva základní typy: podle charakteru techniky (buď plošné anebo tlakové, bodové a liniové masáže) či podle využití (zde spadají třeba sportovní masáže, masáže miminek nebo postižených dětí). Většina laiků však nemá o tomto dělení ponětí a masáž si vybírá podle jejího popisu, délky a často i ceny.

Nejčastěji se v nabídce masérů setkáváme s klasickou (švédskou) masáží, což je typ terapie vhodný především k uvolnění svalů a kloubů. Pokud jdete na masáž poprvé a nemáte žádné zkušenosti, rozhodně nešlápnete vedle, když vsadíte na klasickou masáž zahrnující masírování nohou, zad a šíje.

Velmi oblíbenou se stala i thajská masáž, která kombinuje protahovací cviky a jógu. V případě, že se rozhodnete právě pro ni, tak rozhodně vsaďte na masérské studio, které vám garantuje masáž od pravých Thajek. Více o thajské masáži se můžete dočíst i v jednom z našich předchozích článků.

Lomi lomi – to není název tříbarevného koktejlu, ale čím dál více populární havajské masáže. Ta se provádí převážně předloktími, ladnými pohyby za doprovodu relaxační hudby a využijte ji, pokud hledáte ten pravý odpočinek, uvolnění a čistou mysl.

Masáž horkými lávovými kameny v kombinaci s aromatickým olejem vám navodí velmi rychle psychickou pohodu a možná vás i ukolébá k spánku. Masáž má kořeny ve více jak čtyři tisíce let staré čínské medicíně, jednou z nejoblíbenějších procedur se však stala až v posledních letech. Zahřáté kameny přenášejí své teplo až tři centimetry pod kůži, jsou proto perfektní metodou pro prohřátí organismu hlavně v zimních měsících. Masáž se také doporučuje těm, kdo mají problémy se spánkem.

Zajímavou skupinou masáží jsou i ty, jejichž know-how tkví ve využití netradičních surovin – například medová masáž je skvělá pro všechny ty, kteří trpí depresemi, alergiemi či kožními problémy a čokoládová masáž zase podpoří odplavení toxických látek z těla a vyhladí jemné vrásky. A pro suchou a citlivou pokožku je ideální volbou jogurtová masáž, která tělo krásně hydratuje a zjemní.

Odlišným typem masáží je lymfatická masáž, jejímž cílem je zmírnit projevy celulitidy a tělo očistit od toxických látek. Masér anebo speciální zařízení (v případě přístrojové lymfodrenáže) v případě lymfodrenáže rozproudí lymfu v těle a díky tomu se z krve odvedou odpadní látky.

Po masáži dbejte na dodržování pitného režimu a snažte se neplánovat si přílišnou fyzickou námahu, ale spíše odpočívat. Masáží je mnohem více, než uvádíme my, proto pátrejte ve svém okolí a na internetu a určitě časem narazíte na tu, která vám bude vyhovovat nejvíce. Ať už si vyberete jakoukoliv masáž, myslete hlavně na to, že jejím cílem je navodit ve vás pohodu, zbavit vás stresu a uklidnit tělo i mysl.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód