Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Vyberte si tu správnou saunu

Každý z nás občas potřebujeme vypnout a jistě mi dáte za pravdu, že telenovela v televizi a sklenka vína k tomu kolikrát nestačí. Říkáte si, co nového vyzkoušet? Jak si po práci vylepšit svoje relaxování? 

Vyberte si tu správnou saunu

Znovu Vám doporučím saunu. A to hned několik typů. Jako první spojíme klasickou finskou saunu s moderní aromaterapií.

Základem aroma sauny je teplo a vůně. Automatická pumpička dávkuje aromatické esence na rozžhavené lávové kameny. Účinek se dostaví velmi rychle. Výpary působí blahodárně jak na dýchací soustavu, tak i na psychiku. Mezi oblíbené vůně se řadí borovice, smrk či citron.

Dalším trendem na českém trhu jsou bylinné sauny. Pokud tedy patříte mezi milovníky bylinek, rozhodně neváhejte. Při inhalaci dochází k uvolňování dýchacích cest. Vhodné jsou bylinky jako eukalypt, heřmánek nebo máta.

Od aromatických a blinných saun se přesuneme k parní sauně. Parní sauna se od výše zmíněných saun liší tím, že není tak horká a je mnohem vlhčí. Pod vlivem páry se tělo potí více, než v klasické sauně. Účinek tohoto saunování můžete umocnit například éterickými oleji. Pára pomáhá i v případě, že máte zdravotní potíže. Je vhodná pro osoby trpící revmatem, zlepšuje prokrvení. Párou mohou hlavně dámy zaútočit proti celulitidě a akné. A co je určitě příznivé, parní lázeň podporuje redukci váhy.

Jako poslední Vám představím infrasaunu. Pokud se chcete zaměřit na celkovou regeneraci organismu, tento typ sauny je ten nejvhodnější. Infračervený tepelný systém prohřívá svaly a klouby rychleji, než horký vzduch či pára a kdysi byl využíván pouze v medicínské oblasti. Postupně však našel uplatnění dá se říct všude. Ať už jde o rehabilitační centra, hotely, domácnosti nebo zdravotnictví.

Vybrat si tu správnou saunu, určitě nebude zdaleka ten největší problém. Vzhledem k tomu, v jaké době žijeme, bude naším největším úkolem navodit stav klidu a užít si každou chvilku v „tepelné místnosti“.

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód