Proč se registrovat?

Jaké cvičení preferuješ?

Cvičení sám/sama v posilovně
Skupinové lekce (aerobic, zumba, bodystyling...)
jiné    

Základní stravovací návyky

Na úvod je velmi důležité si uvědomit, že drastickými dietami nebo hladověním možná dosáhnete nějakých výsledků, ale o to rychlejší bude nástup obávaného jo-jo efektu. Projděte si pár základních pravidel, které by Vám měly pomoct se správným nastartováním nových stravovacích návyků!

Základní stravovací návyky

Snídaně

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne, a to nejen pro děti. U dospělých to platí stejně. Měli byste proto dbát na to, aby vaše první jídlo obsahovalo potraviny bohaté na polysacharidy (cukry, které se uvolňují postupně), protože udržují hladinu cukru v normě a Vy tak nebudete mít hlad. Dále byste měli zařadit každé ráno bílkoviny a nenasycené tuky. Vhodné je sníst kousek ovoce nebo zeleniny. Je dobré mít na paměti, že celý metabolismus nastartujete jedině ráno! I když to zní paradoxně, tak čím vydatnější (ale zdravá!) snídaně, tím lepší a rychlejší hubnutí po celý den!

Poslední příspěvky

směnný provoz:

Dobrý den, chci se zeptat, když dělám noční směnu, jak si mám naplánovat ten den stravu. Mám...

Směnný provoz:

Jak je dobré jíst, pokud dělám v práci dvanáctihodinové směny. Noční a ranní. Přestávky...

Re: večeře:

Dobrý den, zkuste se podívat do kategorie - dietní recepty, určitě tam najdete inspiraci na studené...

Re: jídelníček na míru:

Dobrý den, jídelníčky na míru bohužel nesestavujeme, na to bohužel nemáme kapacity.

Re: Dietní jídelníček Fitness TV:

Dobrý den, dívala jsem se na jídelníčky a ryba je uvedena v obou týdnech a to ve formě tuňáka....
Zobrazit diskuzi
Přidat příspěvek

Přesnídávka

Během dopoledne byste měli sníst nějaké ovoce. Jednak jsou v něm obsaženy cukry, které Vám dodají energii, jednak obsahuje vitamíny a osvěží vás.

Oběd

Na oběd je můžete sníst prakticky cokoliv, ale měli byste mít na paměti pestrý jídelníček. Nevyhýbejte se ničemu, protože každý druh jídla je důležitý! Dávejte přednost libovému masu. Zařazujte pravidelně brambory a rýži. Pokud budete mít jídlo bohatší na tuky, tak vynechejte moučník. (cukry se metabolizují přednostně a tuk obsažený v jídle by se nestihl vstřebat a uložil by se do zásob).

Svačina

Nejvíce kalorií byste měli sníst asi do 15 hodin. Po té je vhodné jíst jen lehčí jídla.

Na co opravdu POZOR - po 15 hodině již nejezte ovoce, ale pouze zeleninu! Vhodná odpolední svačina je např. jogurt, kousek tmavého pečiva, salát, kousek šunky apod.

Večeře I.

Večere by neměla chybět. Je jen potřeba si dát pozor, co sníte. Není vhodné jíst těstoviny nebo palačinky s marmeládou, ale jakékoli lehčí maso (kuřecí, rybu), nejlépe na přírodno, rýže apod.

Večeře II.

Často se říká, že nesmíte jíst po páté hodině. CHYBA! Poslední jídlo byste měli sníst asi dvě hodiny před tím, než jdete spát, tzn., že pokud chodíte spát v jednu v noci, v deset si klidně nějaký salát sníst můžete.

Až budete mít metabolismus tak nastartovaný, kdy tělo bude zvyklé na pravidelný přísun živin během dne, tak nepřiberete ani když výjimečně sníte o půlnoci tabulku čokolády :) Je to opravdu tak. Jen je důležité to své tělo naučit :)

TIP: Pro začátek není špatné si některé body napsat a přidat na ledničku, nebo na nástěnku, někam, kde to budete mit na očích. Pomůže Vám to si tyto zásady rychleji vštípit :)

 

Nový příspěvek do diskuze
Kontrolní kód jiný obrázek
Opište kontrolní kód